משכנתא לרכישת נכס להשקעה 

  

למה נכון לקנות דירה להשקעה ?

הביקוש לרכישת דירות להשקעה נמצא בעלייה מתמדת , בנוסף לרכישות הקיימות לצורך מגורים אישיים, וכך נוצר מצב של עליית מחירי הדירות. עובדה זו הפכה בשנים האחרונות את ההשקעה בנדל"ן בישראל להשקעה נכונה וכדאית משני היבטים.

האחד, מחירי שכירות גבוהים יחסית והשני מחירי דירות לרכישה מזנקים. כך עלתה בשנים האחרונות תשואת ההשקעה בנדל"ן, המורכבת משני גורמים אלה. עובדה זו מחייבת אתכם כמשקיעים להבין כמה דברים חשובים בנוגע למשכנתא לדירה שניה  או, במידה וזו הדירה הראשונה שאתם קונים – משכנתא לדירה להשקעה.

חשוב לדעת שישנן מגבלות משכנתא על דירה להשקעה ?

בניסיון להקטנת הביקוש לרכישת דירות להשקעה, חלו בשנים האחרונות מגבלות מצד המפקח על הבנקים, לפיהם יהיו פערים בתנאי הלוואות לדיור ונעשתה הבחנה ברורה בתנאים אלה בין דירה הנרכשת לצורך מגורים עצמיים לבין דירה הנרכשת בנוסף לדירה קיימת. בתנאים שונים.

על דירה להשקעה תוכלו לקבל משכנתא נמוכה יותר ביחס לשווי הדירה מאשר במשכנתא על דירה ראשונה !

המגבלה העיקרית כיום כשמדובר ברכישת דירה להשקעה, כאשר קיימת דירה כבר על שמכם ואתם מעוניינים לרכוש אחת נוספת היא בכך שאחוז המימון משווי הנכס, אותו תקבלו כמשכנתא יהיה נמוך יותר. כך, למשל, ברכישת דירה ראשונה, במידה ואין בבעלותכם דירה או חלק ממנה, תוכלו לגייס כספי משכנתא בסכום שלא יעלה על 75 אחוז משווי הדירה, זאת בעוד עבור רכישת אותה דירה, כאשר מדובר בדירה נוספת, תוכלו לגייס עד 50 אחוז משווי הדירה.

אם בבעלותכם נכס נוסף ואין עליו משכנתא, תוכלו להגדיל את סכום המשכנתא ע״י משכון שני הנכסים.

אם אתם רוכשים דירה להשקעה, סביר להניח שיש בבעלותכם נכס כלשהו בו אתם גרים. אם סיימתם לשלם את המשכנתא על אותו הנכס או שנשאר לכם סכום קטן יחסית לשלם, תוכלו למשכן את הנכס שאתם קונים ולקבל משכנתא רגילה, אך בנוסף תוכלו להגדיל את הסכום כאשר תמשכנו את הנכס הנוסף שברשותכם. בדרך זו, תוכלו להשיג את המימון הנדרש.

 

שלח הודעה
1
התחל שיחה בוואטצאפ
בסט אובליגו ייעוץ משכנתאות
שלום
איך אפשר לעזור ?