משכנתא עסקית לרכישת נכס מסחרי 

אם עד עכשיו חשבתם שרק לגבי נכס למגורים חבל לשלם שכירות ועדיף לשלם משכנתא כדי שיהיה דירה בבעלותכם, נכון הדבר גם כאשר רוצים לפתוח עסק, משרד למשל או כאשר רוצים לפתוח מכולת או כל עסק אחר, לצורך העניין. ניתן לומר בפה מלא כי משכנתא לנכס מסחרי יכולה להתאים לכל מי שרוצה להקים עסק וחשב כי הדרך היחידה האפשרית היא לשכור מקום מתאים. זה נכון לא פחות גם לעסקים קיימים, שעד עכשיו התנהלו בשכירות. תמיד אפשר לומר, מספיק ! , ולהגיש בקשה למשכנתא, עבור הנכס שממנו יפעל או פועל העסק..

משכנתא לנכס מסחרי – איך זה עובד ?

מי יוכל להפיק תועלת ממשכנתא לנכס מסחרי ? קודם כל, נחדד כי בעלי חנויות כגון חנות בגדים יכולים בצורה כזאת להפוך גם לבעלי נכסים, אבל זה מתאים גם עבור יזמים שרוצים לרכוש נכסים מסחריים על מנת להשכיר אותם לאחרים. כמו כן, יש עוד נכסים מסחריים שלצורך רכישתם ניתן לקבל משכנתא – החל משטחי מסחר, דרך מחסנים ומבנים לוגיסטיים, סדנאות, מוסכים וכיוצא באלה.

משכנתא לנכס מסחרי אומרת בעצם כי את הנכס שעובר לבעלותכם המלאה משעבדים לנותן המשכנתא. ממש כמו במשכנתא לדירה ראשונה, נרשמת הערת אזהרה שקובעת כי לצד הבעלים קיים משכון על הנכס. אז ככה זה בעצם עובד – כדי לקנות את הנכס המסחרי שבו אתם חושקים, צריכים לקבל אישור למשכנתא. לאחר מכן יש לחתום עם טפסי ההלוואה וחותמים על מסמכי השעבוד. בדרך, יש כמובן צורך לבחור את אופי המשכנתא, תנאי ההחזר ומועד הפירעון. אחוז המימון המקובל – עד 70 אחוז מערכו של הנכס לפי הערכת שמאי , או חוזה המכירה הנמוך מבין השניים.

הוכחת יכולת ההחזר

על מנת לקבל משכנתא לנכס מסחרי, תצטרכו להראות כי יש לכם איתנות פיננסית שתאפשר לכם להחזיר את תשלומי המשכנתא. אם מדובר בנכס מניב, כלומר חנות שאתם מכוונים להשכיר לצד ג', הרי שיש להראות כי ההכנסות הללו יוכלו להיות מקור להחזר המשכנתא. במידה ומדובר בעסק פעיל שאתם מתכוונים לנהל, תצטרכו להראות, למשל באמצעות הערכות של רואה חשבון או כלכלן, כי מההכנסות התפעוליות תוכלו לשלם ללא קושי את תשלומי המשכנתא.

יש לציין כי תוך כדי התהליך תצטרכו גם לקבל הערכה של שווי הנכס המדובר. גובה המשכנתא שתקבלו נסמך על שווי הנכס כאשר בדרך כלל יש צורך לממש את המקדמה של הרכישה מתוך הון עצמי (שלושים אחוז לכל הפחות). משכנתא מסחרית ניתן לקבל בסניפי הבנקים למשכנתאות או במחלקות לעסקים בבנקים השונים או בחברות מימון מתמחות.

 

כמה זה עולה

משכנתא לרכישת נכס מסחרי עולה כסף. המחיר הוא למעשה הריבית שנכללת בתשלומי ההלוואה. בנוסף, עלויות משכנתא כוללות גם עלויות פתיחת תיק, עלות שמאי, ביטוח , יועץ משכנתא. מוטב לבצע רק עם יועץ משכנתא  על מנת להוזיל את העלות הכוללת. נזכיר כי הוצאות המשכנתא, מכיוון שמדובר בהוצאה עסקית, הן הוצאות מוכרות במס. הגשת ההוצאות הללו תפחית את המס ויש להקפיד על כך בכל שנה מחדש (מקבלים פירוט של הוצאות אלה מהבנק).

שלח הודעה
1
התחל שיחה בוואטצאפ
בסט אובליגו ייעוץ משכנתאות
שלום
איך אפשר לעזור ?