משכנתא לנכס הראשון שלכם חשוב לעשות עם חברת ייעוץ משכנתאות

עומדים לפי קניית בית ראשון ולא יודעים מאיפה להתחיל?

 

אנחנו נדאג ללוות אתכם בכל תהליך נטילת המשכנתא, קבלת אישור עקרוני ובניית תמהיל משכנתא חכם וחסכוני המותאם לכלכלת המשפחה שלכם.

 
מה זו משכנתא?


משכנתא היא סוג של הלוואה, להבדיל מהלוואה רגילה בבנק היא ניתנת לשנים רבות, בעיקר כדי לקנות דירה למגורים, בריבית נמוכה בהרבה מריבית על הלוואה רגילה קצרת שנים. למרות שיש מספר סוגי משכנתא כאן נתמקד במשכנתא שהיא לצרכי דיור בלבד וכנכס ראשון או יחיד של הקונים. המשכנתא ניתנת ע"י בנקים למשכנתאות וכנגד שיעבוד הנכס שנקנה. במשכנתא ישנם מספר מסלולים שעל פיהם נקבע גובה ההחזר החודשי של המשכנתא שנקבע על פי הריביות בכל מסלול ובנוסף גם ההחזר של הקרן.


מאחר ומדובר בסכום כסף גדול, הבנק דורש לרשום הערת אזהרה בטאבו לטובת הבנק כדי להבטיח את הכסף שהוא מלווה לקונים, למקרה שלא יוכלו לעמוד בהחזרי התשלום הנדרשים. אז אם חשבתם שהדירה כבר שלכם כי רכשתם אותה עם הון עצמי שלכם אבל גם עם משכנתא למתחילים, אז לא ממש, רק בסיום תשלומי המשכנתא, בהתאם למספר השנים שבו התחייבתם בחוזה המשכנתא, תוסר הערת האזהרה שהבנק רשם על הנכס שלכם ורק אז הדירה תהיה באמת שלכם.

 

מה צריך לדעת לפני שלוקחים משכנתא?

 
אתם רוצים, לקנות דירה ולקחת משכנתא ראשונה. מאחר וזו הקנייה היקרה ביותר שתעשו בחייכם וזו ההלוואה הגדולה ביותר שתיקחו, עליכם לבדוק היטב כמה כסף יש לכם כהון עצמי. איזה סכום אתם צריכים או רוצים לקחת כמשכנתא והאם תוכלו לעמוד בהחזרים. האם הדירה שאתם רוצים לקנות מתאימה לתקציב שלכם, האם ההחזר החודשי של המשכנתא מתאים ליכולת ההחזר שיש לכם בפועל. ריכזנו עבורכם את כל מה שצריך לדעת לפני לקיחת משכנתא: 

 

1–  עשו חישוב של כל ההוצאות הנלוות. כמו דמי תיווך, שכר טרחת עו"ד, יועץ משכנתא פרטי, מס רכישה, היטל השבחה, פיתוח אם זו דירה חדשה, מס שבח, שיפוץ אם צריך או תוספות שרציתם לדירה מקבלן והכניסו את כל ההוצאות הללו בחישוב הסכום שאתם מבקשים למשכנתא, זה הרבה מאד כסף ואתם לא רוצים למצוא אתת עצמכם עם עוד הלוואה.


2–  כמה הון עצמי יש לכם והאם ההון העצמי שלכם עומד בקריטריונים של הבנק (קריטריון זה נקבע ע"י בנק ישראל). מה זה אומר? בנק ישראל קבע כי לא ניתן לקבל משכנתא שעולה על 75% משווי הקנייה של הדירה למגורים, כלומר, ההון העצמי שלכם חייב להיות לפחות 25% משווי הקנייה. למשל אם אתם רוצים לקנות דירה בשווי 1 מיליון שח תוכלו לקבל 750 אלף שח משכנתא למתחילים ויהיה עליכם להוסיף 250 אלף הון עצמי (כסף שאתם מביאים מהבית). אם אין לכם הון עצמי, אף בנק למשכנתאות לא ייתן לכם משכנתא, בכפוף להוראות בנק ישראל ובכפוף לחוק.

 


3-  ההחזר החודשי של המשכנתא לא יכול לעלות על 1/3 מגובה ההכנסה המשותפת שלכם נטו, הבנק לא יאשר לכם משכנתא שההחזר שלה מעל ל 1/3. מומלץ שההחזר שלכם על המשכנתא יהיה אפילו פחות מזה למקרה שדברים ישתנו בעתיד.


4-  כשאתם באים לקחת משכנתא ראשונה, אתם צריכים לקחת בחשבון מספר דברים נוספים: הריביות במשכנתא יכולות להשתנות וההחזר החודשי יגדל, אתם צריכים לקחת בחשבון שיהיו לכם ילדים או עוד ילדים וההוצאות שלכם יגדלו. למרות שהמשכורות שלכם כרגע יציבות ואולי תגדלנה עם השנים עדיין אין ערובה לכך שתישארו עם עבודה בכלל ולצערנו יש גם הפתעות כאלו בחיים.


5-  מומלץ מדי שנה לבדוק כדאיות למחזור המשכנתא , האם אתם יכולים לשפר את התנאים במשכנתא שלכם. לא להירדם לשנים מבלי לערוך בדיקה כזו, כדי שלא תזרקו כסף לפח וכדי שהמשכנתא שלכם תתאים לשינויים במשק.

 

6-  ביטוח משכנתא כחלק מהדברים שצריך להציג ולעשות נדרש גם לבצע ביטוח דירה וביטוח חיים, זהו תנאי הכרחי וחשוב של הבנקים למתן משכנתא. אנחנו בבסט אובליגו עובדים בשיתוף פעולה עם חברת הפניקס.

שלח הודעה
1
התחל שיחה בוואטצאפ
בסט אובליגו ייעוץ משכנתאות
שלום
איך אפשר לעזור ?